Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli

wtorek, 09 czerwca 2020 14:19 / Autor: Monika Nowakowska
foto: świętokrzyska policja
Monika Nowakowska

Szarżował po ulicacj Skaryszewa łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego - teraz stanie przed sądem. 19-letni kierowca opla został zatrzymany po pościgu przez funkcjonariuszy z KMP w Radomiu.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu pełnili służbę na terenie powiatu radomskiego. W Skaryszewie, na drodze krajowej nr 9 zauważyli pojazd marki opel astra, który przekracza dozwoloną prędkość. Na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h kierujący jechał z prędkością 90 km/h.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierujący oplem zlekceważył ich polecenia i przyśpieszył. Kolejny pomiar prędkości wykazał, że w trakcie ucieczki pędził z prędkością ponad 150 km/h. Uciekając popełniał szereg wykroczeń, zajeżdżał drogę i chciał zepchnąć radiowóz. Nie udało mu się uciec i został zatrzymany.

Okazało się, że pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Skaryszew. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, a powodem jego ucieczki był brak uprawnień do kierowania. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia i przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5.