Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

Końskie

Do Sielpi znów przyjadą turyści

wtorek, 09 czerwca 2020 15:24 / Autor: Marcin Prejs
Wizualizacja: Gmina Końskie
Marcin Prejs

Kończy się pierwszy etap rewitalizacji Sielpi. Na wypoczywających czeka sporo atrakcji.

Rewitalizacja Sielpi to potężna inwestycja, którą Gmina Końskie podzieliła na etapy. Pierwszy polegający głównie na pogłębieniu i oczyszczeniu zbiornika oraz poszerzeniu plaż właśnie się kończy, wyjaśnia burmistrz Krzysztof Obratański. Jak mówi, niecka zalewu jest teraz napełniana wodą.

Zbigniew Stańczyk, dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi mówi, że obecnie w Sielpi trwają również nasadzenia kwiatów. Podpisywane są też umowy na dzierżawę gruntów z właścicielami punktów usługowych. Dyrektor wyjaśnia także, że na samym zbiorku zorganizowane będą w tym roku wyjątkowe atrakcje. Chodzi o pływające place zabaw.

Gmina Końskie zamierza w sezonie letnim uruchomić dodatkowe połączenia autobusowe do Sielpi, wyjaśnia burmistrz Krzysztof Obratański.

Gmina przygotowuje się także do dalszych inwestycji w Sielpi. Będą one polegały na budowie urządzeń, które zabezpieczą zbiornik przed dostawaniem się do niego nanosów. Ma to zapobiec zamulaniu akwenu.

Pierwszy etap rewitalizacji zalewu w Sielpi kosztował ponad 8 mln zł. 85 proc kosztów kwalifikowanych pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Zapraszamy do nas: