Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Mazowsze

Nowoczesna karetka i bus do przewozu zakażonych dla radomskiego pogotowia

środa, 10 czerwca 2020 16:14 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Bus do przewozu pacjentów, którzy nie potrzebują pomocy lekarza przy transporcie oraz nowoczesna karetka zasiliły tabor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

150 milionów złotych ze środków unijnych oraz budżetu własnego przekazał samorząd województwa mazowieckiego. Samorząd Mazowsza realizuje 14 projektów własnych. Największy z nich to Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego, wartość dofinansowania 140 mln zł, w tym 124,9 z UE.

- Mazowsze było pierwszym polskim regionem, który skorzystał z unijnej pomocy na przeciwdziałanie Covid19. Dzięki temu projektowi szybko i sprawnie doposażyliśmy mazowieckie szpitale w niezbędne w walce z koronawirusem środki ochrony osobistej i sprzęt medyczny - mówi Rafał Rajkowski - wicemarszałek województwa mazowieckiego:

W sumie do radomskiej stacji pogotowia, szpitali wojewódzkiego i miejskiego w Radomiu, SPZZOZ w Lipsku, SPZZOZ w Iłży, ZPZZOZ w Przysusze, SPZZOZ w Kozienicach, SPZOZ w Zwoleniu, SPZZOZ w Pionkach, Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu, SPZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą trafiło ponad 632 tys. środków ochrony osobistej, w tym 213,2 tys. masek, ponad 32,1 tys. kombinezonów, 310,5 tys. rękawiczek, 9,9 tys. fartuchów, blisko 4 tys. gogli, 29,5 tys. litrów płynów do dezynfekcji i prawie 5 tys. przyłbic.

- Dzięki otrzymanej pomocy możemy przysłużyć się mieszkańcom naszej ziemi, poprzez coraz wyższą jakość świadczonych usług i sprzętu, którym dysponujemy - mówi Łukasz Skrzeczyński - wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu: 

Wdzięczności nie kryje również Elżbieta Cieślak - wicedyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego: 

Ponad 91 procent środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego zostało już zaangażowanych. O szczegółach pisaliśmy tutaj

Zapraszamy do nas: