Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Opoczno

Opoczno: Uczestnicy rajdu z negatywnymi wynikami i pozytywnymi wspomnieniami

poniedziałek, 15 czerwca 2020 10:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com ParafiaNMPKPOpoczno
Weronika Chochoł

Wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego organizowanego przez parafię Najświętszej Maryi Panny w Opocznie przebadani pod kątem koronawirusa są zdrowi. - Wyniki testów są negatywne, za to wrażenia z wydarzenia jak najbardziej pozytywne - mówi ks. Filip Lorenc. 

Jak informowaliśmy w niedzielę, 14 czerwca jedna z uczestniczek rajdu jest zakażona koronawirusem. - Dziewczynka była z nami na rajdzie w sobotę, a test miała wykonany w środę. Jest bardzo prawdopodobne, że na rajdzie była jeszcze zdrowa - mówi ks. Filip Lorenc - wikariusz w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie. 

Jednak zgodnie z procedurami konieczne było przebadanie wszystkich uczestników wydarzenia. Opoczyński sanepid zlecił wykonanie testów 37 uczestnikom wydarzenia. W niedzielę wieczorem spłynęły wyniki - na szczęście wszystkie negatywne. 

- Podczas całej trasy rajdu, która wynosiła ponad 40 kilometrów dbaliśmy o bezpieczeństwo zarówno drogowe jak i sanitarne wszystkich osób. Pogoda jak i atmosfera w grupie była genialna. Dzieciom dopisywało poczucie humoru po długiej przerwie spędzonej w domach. Łączyliśmy się również duchowo z E-Lednicą, śpiewając i tańcząc lednickie piosenki - relacjonuje ks. Filip Lorenc: 

Zdjęcia z rajdu obejrzeć można na profilu facebookowym parafii (tutaj).