Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Radomskie

Urzędnicy ze Skaryszewa rzucili wyzwanie kolegom ze Starostwa Powiatowego w Radomiu

środa, 17 czerwca 2020 10:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Urzędnicy ze skaryszewskiego Urzędu Miasta i Gminy dołączyli do charytatywnej akcji pod nazwą #GaszynChallange. - Lubimy pomagać, chcemy pomagać - mówi burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek. Dodaje, że cel akcji jest szczytny, czyli zbiórka środków pieniężnych na terapię dla chorych dzieci.

Początkowo akcja dotyczyła zbiórki 9 mln złotych na kosztowną terapię genową dla 18-miesięcznego Wojtusia, chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Kwota w całości została zebrana, a wielki zryw serc i solidarność wszystkich osób biorących udział w tym wyjątkowym wyzwaniu może pomóc także innym chorym dzieciom.

Po druhach strażakach z jednostek OSP Skaryszew, Bujak. Dzierzkówek Stary, Chomentów Puszcz, przyszedł czas na urzędników. W środę, tuż po skończonej pracy wszyscy zebrali na skaryszewskim Rynku i wykonali po 10 pompek lub 10 przysiadów. Po zakończeniu zadania zebraną kwotą wsparli Krzysia Czupryna z Radomia, który zmaga się z ciężką chorobą EB – Pęcherzowym oddzielaniem się naskórka.

Życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem. Każdy dotyk powoduje powstawanie ran podobnych do oparzeń. Krzysia skóra jest delikatna jak skrzydła motyla, a opatrunki są jak druga skóra. Miesięczna pielęgnacja kosztuje 6 tyś. zł.Urząd Miasta i Gminy Skaryszew wzorowo wykonał zadanie, a do dalszych zmagań nominowali: Radę Miejską w Skaryszewie, Starostwo Powiatowe w Radomiu ze Starostą, Waldemarem Trelką na czele oraz sąsiadów z Miasta Iłży, burmistrzem Przemysławem Burkiem.

Zapraszamy do nas: