Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Punkt drive-thru wraca do Ostrowa pod Opocznem

środa, 17 czerwca 2020 12:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Punkt drive-thru od piątku wznawia swoją działalność w powiecie opoczyńskim. Badane będą tu osoby na obecność koronawirusa.

Punkt drive-thru, w którym pobierane będą próbki do badań na obecność koronawirusa wraca do powiatu opoczyńskiego. Tak jak poprzednio zlokalizowany zostanie w Ostrowie pod Opocznem. Jego ponowne uruchomienie ma związek z pogarszającą się ostatnio sytuacją epidemiczną na terenie powiatu opoczyńskiego, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Punkt w Ostrowie będzie obsługiwany przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na badania kierował będzie tu mieszkańców regionu miejscowy sanepid. W punkcie przebadani zostaną m.in. personel i dzieci jednego z opoczyńskich przedszkoli, informuje Marianna Rożej, szefowa sanepidu w Opocznie.

Sanepid cały czas czeka na wyniki badań osób, które bawiły się na weselu w Kotfinie. Do tej pory testy potwierdziły tu 18 przypadków zachorowań. Wkrótce powinny spłynąć także pozostałe wyniki badań mieszkańców Domaszna. Póki co wykryto tam 9 zachorowań. Sanepid czeka także na wyniki z domu dziennego pobytu w Niemojowicach. Stabilizuje się za to sytuacja w opoczyńskim szpitalu, gdzie nie przybyło nowych zakażeń.

Optymistyczne wiadomości napływają także z Drzewicy. U przebadanych pracowników urzędu nie wykryto koronawirusa, mówi Janusz Reszelewski, burmistrz Drzewicy.

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań w powiecie opoczyńskim dyrektor sanepidu Marianna Rożej zachęca mieszkańców do noszenia maseczek, przypomina także o zachowywaniu zasad higieny i dystansu społecznego. Seniorom sugeruje pozostawanie w domach.

W powiecie opoczyńskim od początku epidemii potwierdzonych zostało 346 przypadków koronawirusa, najwięcej 194 w gminie Drzewica. 105 wystąpiło wśród mieszkańców gminy Opoczno. Obecnie na terenie powiatu opoczyńskiego choruje 112 osób.