Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy

środa, 17 czerwca 2020 14:21 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W całym kraju potrzeba ich ponad 12 tysięcy, w rejonie opoczyńskim 22.

Mimo że do grudniowego finału Szlachetnej Paczki pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz potrzebne są osoby, które będą chciały zaangażować się w mądrą pomoc. W całym kraju chodzi o ponad 12 tys. osób, w powiecie opoczyńskim potrzebujemy 22 wolontariuszy, wyjaśnia Daria Patrolska, asystent do spraw promocji w Szlachetnej Paczce.

W Opocznie Szlachetna Paczka pomagać będzie potrzebującym wsparcia po raz ósmy. W ubiegłym roku jej wolontariusze mądrą pomoc przekazali 48 rodzinom. By również i w tym roku wspierać potrzebujących, potrzebni są wolontariusze. Powinny być to osoby otwarte i elastyczne, przekonuje Daria Patrolska. To dzięki nim darczyńcy mogą przygotować konkretną pomoc, a rodziny odzyskać nadzieję na zmianę, dodaje.

By dołączyć do wolontariatu i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, trzeba wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, spotkać się z lokalnym koordynatorem projektu i odbyć szkolenie wdrożeniowe online

Jak podkreśla Daria Patrolska, bycie wolontariuszem to przede wszystkim pomoc innym ludziom, ale czasami można poprzez udział w projekcie pomóc również sobie.

„Dzięki Tobie!” - to hasło kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Rekrutacja do projektu potrwa do września.