Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Mazowsze

Nagrodzeni za ochoczą pomoc! "Strażak miesiąca" dla druhów z Solca nad Wisłą

środa, 17 czerwca 2020 15:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazovia.pl
Weronika Chochoł

Jechali do pracy, kiedy zobaczyli ogień wydobywający się z komina budynku. Przystąpili do działania i uratowali człowieka przed zaczadzeniem. Paweł Sochaj i Marcin Jarosz z OSP w Solcu nad Wisłą otrzymali ex aequo tytuł „Strażak Miesiąca Lutego 2020 r.”

Paweł Sochaj to strażak ochotnik z dwudziestoletnim stażem. Z zawodu jest budowlańcem. W jednostce OSP w Solcu nad Wisłą zasiada w komisji rewizyjnej. Marcin Jarosz, także budowlaniec, członkiem OSP jest od 4 lat. To, że strażacy są na służbie cały czas, udowodnili 6 lutego. Kiedy jechali do pracy w firmie budowlanej w Lipsku zobaczyli wydobywający się z komina ogień w jednym z domów w Przedmieściu Bliższym. Postanowili natychmiast działać i podjęli akcję ratowniczą. - Moim zdaniem, to nic wielkiego. Każdy powinien pomagać drugiemu człowiekowi  - mówi dh. Marcin Jarosz: 

 

Tytuł „Strażak Miesiąca” przyznaje mazowiecki oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Nagroda jest ufundowana przez marszałka województwa. - Bardzo ważne jest promowanie bohaterskich postaw druhów ochotników. Ich zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia powinno być doceniane i nagradzane - zauważa marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Jak mówi, strażacy od lat mogą liczyć na marszałkowskie wsparcie: 

 

Pracami kapituły konkursu na Najlepszego Strażaka Województwa Mazowieckiego kieruje Zbigniew Gołąbek - wiceprezes zarządu OSP. - Faktem jest, że OSP Solec należy do przodujących jednostek, nie tylko w powiecie lipskim, ale na całym Mazowszu: 

 

Tytuł "Strażaka miesiąca" stanowi jednocześnie nominację do tytułu honorowego „Strażak Roku 2020 Województwa Mazowieckiego”.

W 1900 jednostek OPS, 548 z nich wpisanych jest do Krajowego Rejestru Ratowniczo-Gaśniczego.