Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 19 czerwca 2020 17:28 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O sytuacji epidemicznej oraz ofercie edukacyjnej powiatowych szkół mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Do wyboru placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Opoczyński zachęca wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Jedną z sześciu takich szkół jest I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie.

Ciekawą ofertę dla absolwentów ósmych klas przygotowały też inne powiatowe szkoły.

A jaką propozycję kieruje do przyszłych uczniów Zespół Szkół Powiatowych w Żarnowie?

Oferta szkół ponadpodstawowych powiatu opoczyńskiego dostępna jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Proces rekrutacji potrwa w nich do 10 lipca.

 

Punkt drive-thru, w którym pobierane są próbki do badań na obecność koronawirusa wrócił do powiatu opoczyńskiego. Tak jak poprzednio zlokalizowany został w Ostrowie pod Opocznem. Jego ponowne uruchomienie ma związek z pogarszającą się ostatnio sytuacją epidemiczną na terenie powiatu opoczyńskiego, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Punkt w Ostrowie będzie obsługiwany przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Trafiać tam będą osoby, u których podejrzewa się koronawirusa. Na badania kierować je będzie sanepid. W związku z trudną sytuacją epidemiczną w powiecie o zachowanie zasad bezpieczeństwa apeluje do mieszkańców Marianna Rożej, dyrektor sanepidu w Opocznie.