Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

i po pożarze! Poczta w Zakrzewie wróciła do pracy!

piątek, 19 czerwca 2020 12:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. burts/wikipedia/CC
Michał Kaczor

Dwóch dni potrzebowali pocztowcy, żeby po pożarze placówka w Zakrzewie wróciła do pracy. Klienci mogą już korzystać z usług.

Do pożaru poczty w Zakrzewie doszło w nocy z 13 na 14 czerwca. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

- Zniszczenia były na tyle duże, że funkcjonowanie placówki w dotychczasowej lokalizacji wydawało się niemożliwe - informują pocztowcy.

Okazało się jednak, że dzięki zaangażowaniu pracowników udało się przywrócić działanie poczty już 16 czerwca.

– Poczta Polska to nie jest zwykła firma. To wspólnota, która potrafi się wzajemnie wspierać. Razem jesteśmy silniejsi, co pokazuje przykład pożaru poczty w Zakrzewie i reakcji pracowników z innych jednostek. Pierwsze informacje po ugaszeniu pożaru były przygnębiające, zanosiło się na wyłączenie placówki z eksploatacji na co najmniej 2 miesiące. Dzięki zaangażowaniu grupy pracowników od wtorku poczta wróciła do pracy. Oczywiście warunki w urzędzie nadal są trudne, ale załoga wykazała się ogromnymi pokładami silnej woli. Wszystkim pocztowcom, którzy także wspierali placówkę, należą się słowa uznania – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Dodatkowym wyzwaniem dla pocztowców był fakt, że już 16 czerwca musieli oni dostarczyć testy egzaminacyjne dla ósmoklasistów.

- Ciężka praca i niezwykłe poświęcenie wielu osób doprowadziły do tego, że już we wtorek rano, 16 czerwca, doręczono testy do szkół podstawowych, wypłacono emerytury i doręczono przesyłki - czytamy w komunikacie.

Warunki w budynku są nadal trudne, ale klienci mogą już korzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych.