Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Radomskie

Starosta radomski z absolutorium i wotum zaufania

piątek, 19 czerwca 2020 14:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Waldemar Trelka
Monika Nowakowska

Starosta Radomski Waldemar Trelka otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok - zdecydowali radni Powiatu Radomskiego. Za przyjęciem budżetu i udzieleniem absolutorium głosowało 19 z 24 biorących udział w głosowaniu radnych, 4 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Nie obyło się jednak bez wątków politycznych.

W XIX posiedzeniu sesji Rady Powiatu Radomskiego wzięło w sumie udział 24 na 27 radnych powiatowych. Rajcy niemal jednogłośnie udzielili staroście wotum zaufania i zaopiniowali pracę zarządu powiatu radomskiego. Nie mieli też żadnych uwag i zastrzeżeń co do sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 rok i sprawozdania finansowego. Starosta Radomski Waldemar Trelka podziękował radnym za kredyt zaufania:

Nim jednak doszło do udzielenia staroście absolutorium, nie obyło się bez ostrej wymiany zdań. Radni PSL zarzucali staroście czystki kadrowe w Starostwie Powiatowym w Radomiu oraz innych podległych mu jednostkach, w tym Powiatowym Urzędzie Pracy. Nie obyło się bez dyskusji na temat odwołania z funkcji dyrektora "pośredniaka" Józefa Bakuły - mówi były starosta Tadeusz Osiński:

- Wiele osób straciło pracę. Ci ludzie wygrają sprawy w sądach i za odszkodowanie zapłacą wszyscy, czyli podatnicy - dodaje radny Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na zarzuty radnego natychmiast odpowiedział starosta radomski:

Głos w dyskusji zabrał takze poprzedni starosta Mirosław Ślifirczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego. W czasie debaty mówił, że "rekordowy budżet", którym chwali się obecny zarząd, to w dużym stopniu nadwyżka po poprzednikach Waldemara Trelki:

Kolejna sesja Rady Powiatu Radomskiego odbędzie się w sierpniu.