Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Opoczno

Czy w gminie Drzewica wybory tylko korespondencyjnie?

piątek, 19 czerwca 2020 15:36 / Autor: Michał Kaczor
fot. jackmac34/pixabay.com
Michał Kaczor

Starosta opoczyński Marcin Baranowski proponuje, aby wybory prezydenckie w gminie Drzewica przeprowadzić korespondencyjne. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną.

- Przybywa zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Dlatego w wyborach prezydenckich głosowanie korespondencyjne proponujemy przeprowadzić w gminie Drzewica - powiedział starosta Baranowski:

W gminie Drzewica po Wielkanocy ewakuowano pensjonariuszy domy pomocy społecznej, gdzie wykryto koronawirusa, w ostatnim czasie zakażenia potwierdzono u pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ognisko COVID-19 potwierdzono też w Domasznie, gdzie - jak powiedział starosta - na pogrzeb przyjechały osoby z województwa śląskiego, które najprawdopodobniej mogły być źródłem zakażenia koronawirusem. Od ponad tygodnia jest zamknięty kościół parafialny w Domasznie, którego proboszcz przebywa w szpitalu w Zgierzu. Łącznie w gminie Drzewica zakażeniu koronawirusem uległo ponad 200 osób (na dzisiaj aktywnie zakażonych jest 51 chorych).

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie kolejne ognisko koronawirusa stwierdzono w domu seniora w Niemojowicach w gminie Żarnów, gdzie obecnie jest kilku chorych na Covid-19.