Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Radomskie

2,5 mld zł dla średnich firm na działalność w czasie pandemii

poniedziałek, 22 czerwca 2020 14:36 / Autor: Michał Kaczor
fot. MFIPR
Michał Kaczor

2,5 mld zł z pieniędzy unijnych trafi do średnich firm na działalność w czasie pandemii COVID-19. Jednym z dotowanych przedsiębiorstw są Kratki.pl ze Wsoli.

Celem programu jest wsparcie utrzymania bieżącej działalności średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Chodzi tutaj m.in. o opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

- Dzisiaj ogłaszamy pierwsze wyniki konkursu na dofinansowanie kapitału obrotowego u średnich przedsiębiorstw. Wpłynęło 2955 wniosków o wsparcie. Do tej pory eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ocenili 858 wniosków, z czego 847 jest pozytywnych. Jednym jest wniosek prezesa firmy Kratki.pl - mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Dofinansowanie może otrzymać przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro.

- Do końca lipca czekamy na dalsze wnioski od firm - mówi Mikołaj Różycki, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Firma Kratki.pl ze Wsoli uzyskała wsparcie w wysokości 392 tys. zł.

- Mam nadzieję, że sytuacja z koronawirusem szybko się wyjaśni, a my będziemy mogli dalej pracować i odwdzięczyć się w podatkach za pomoc i dalej utrzymywać miejsca pracy - mówi Marek Bal, właściciel Kratki.pl.

Firmę wsparł Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

- Gmina i firmy muszą być partnerami dla siebie i takimi jesteśmy. Firma Kratki.pl to nie tylko zakład i produkcja, ale także lokalny patriotyzm - powiedział wójt.

Przedsiębiorca zainteresowany uzyskaniem wsparcia w ramach naboru, w celu przyporządkowania swojej działalności do kategorii średniego przedsiębiorstwa powinien ustalić, czy spełnia warunki do uznania prowadzonej przez siebie działalności w zakresie kryterium zatrudnienia, kryterium finansowego i powiązań łączących przedsiębiorcę z innymi podmiotami.

Zapraszamy do nas: