Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Opoczno

Gmina Opoczno na Fali

wtorek, 23 czerwca 2020 16:49 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O budżecie obywatelskim gminy oraz patronie opoczyńskiej biblioteki mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza miasta.

Gmina Opoczno przygotowuje się do wprowadzenia budżetu obywatelskiego. Samorząd chce przeznaczyć na jego realizację pół miliona złotych. Mówił o tym w audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Wyjaśnił, że dzięki temu budżetowi mieszkańcy będą mogli zgłaszać zadania, które ich zdaniem warto na terenie gminy wykonać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nabór projektów przeprowadzony zostanie jeszcze w tym roku. Realizacja zadań wybranych przez mieszkańców planowana jest na rok przyszły.

Tomasz Łuczkowski mówił również o działaniach samorządu zmierzających do nadania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opocznie imienia Stefana Janasa. Przypomniał, że właśnie w tym roku przypada 100. rocznica śmierci pierwszego burmistrza Opoczna wybranego przez mieszkańców w wolnych wyborach. Stefan Janas angażował się w wiele inicjatyw kulturalnych. Jednym z jego pomysłów było utworzenie Czytelni Trzeciego Maja w Opocznie, która stała się zalążkiem przyszłej biblioteki. – Uchwałę w sprawie zmiany nazwy biblioteki zaproponujemy na najbliższej sesji Rady Miejskiej – wyjaśnił Tomasz Łuczkowski.

Mówił także o charytatywnej akcji Gaszyn Challenge, w której weźmie udział miejscowy urząd, teledysku Tramblanki, kolejnej transzy komputerów dla opoczyńskich uczniów oraz konkursie Rolnik Gminy Opoczno 2020. Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowski, zastępcą burmistrza Opoczna: