Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Liczba zakażonych koronawirusem spada

środa, 24 czerwca 2020 20:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fernandozhiminaicela/pixabay
Monika Nowakowska

Spada liczba osób na kwarantannie - nie ma zgonów , ale są ozdrowieńcy.

Powoli spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Jeszcze wczoraj, kiedy liczba oscylowała wokół tysiąca, dzis to około 350 osób.

Najwięcej zakażonych, bo 21 osób odnotowano w Radomiu i powiecie radomskim. Po jednym przypadku też w powiatach białobrzeskim i grójeckim oraz 4 - zwoleńskim i 3 - kozienickim. W tym ostatnim odnotowano dodatkowo 1 osobę, która pokonała wirusa.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 1008 osób, o 68 więcej ostatniej doby. Dwie osoby przebywają w izolacji domowej,a w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym epidemiologicznym objętych jest nadal 310 osób. W szpitalu przebywa 103 osoby, o 6 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 987 przypadków, o 21 więcej niż ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach, ale jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało już 6 061 osób, o 227 więcej niż ostatniej doby. Osiem osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 93 osoby, o 3 więcej, nż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 333 przypadki, o jedną osobę więcej. Trzem osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych został 1016 osób, o 33 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 2 osoby, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 213 przypadków, o jeden więcej niż ostatniej doby. Sanepid nie informuje o zgonach i osobach, którym udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Spada liczba osób objetych kwarantanną domową - z 76 osób do 62. Także tych objętych nadzorem epidemiologicznym - o 12. Jedna osoba nadal jest hospitalizowana, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 60 przypadków. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych został 149 osób, o zaledwie 3 osoby więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie niezmiennie potwierdzonych jest 32 przypadki. Nie ma informacji o zgonach i o zdrowieńcach.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 439 osób, jedna osoba przebywa w izolacji domowej a 2 w izolatorium domowym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nadzorem epidemiologicznym objęte są nadal 3 osoby. Cztery osoby są hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 57 przypadków, o 4 więcej.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 551 osób. Nadzorem epdemiologicznym objetych jest 61 osób, o 1 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 19 osób hospitalizowanych jest 10 osób, o jedną więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 97 przypadków, o 3 więcej. Jednej osobie udało się pokonć wirusa.