Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kozienice

Nowa siedziba szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisku coraz bliżej

czwartek, 25 czerwca 2020 15:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku będą uczyć się w nowym budynku. Ruszają praca projektowe. Dzisiaj w obecnej siedzibie szkoły została podpisana umowa.

Szkoła Drzewna prowadzona jest przez samorząd województwa mazowieckiego od stycznia 2018 roku. Dzisiaj uczniowie kształcą się w niewielkim i leciwym budynku. Dlatego samorząd Mazowsza podjął decyzję o budowie nowej siedziby. W ubiegłym roku kupiono działkę o powierzchni ponad 3,1 ha pod budowę. Na jej zakup władze Mazowsza przeznaczyły ponad 4,3 mln złotych.

Dziś w Garbatce-Letnisku podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W imieniu szkoły umowę podpisała wicedyrektor Elżbieta Cichawa-Grabowska:

Firmą, która wygrała przetarg na przygotowanie projektu jest Atelier. Jej reprezentant Zenon Zabagło przedstawił szczegóły i założenia projektu:

Nowy kompleks szkolny będzie się składać z czterech części – oświatowej, warsztatowej, hali sportowej z zapleczem oraz internatu. W nowym budynku zastosowane zostaną nowoczesne i przyjazne środowisku technologie (OZE). Ponadto inwestycja obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu, w tym m.in. drogi, chodniki, dojazdy, ale też zieleń i małą architekturę.

Na uroczystym podpisaniu umowy nie zabrakło gospodarza szkoły, czyli dyrektora Mirosława Dziedzickiego:

Z ramienia urzędu marszałkowskiego w podpisaniu umowy brał udział wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski. Jak podkreślił 60 milionów złotych to kwota, którą warto zainwestować w Garbatce-Letnisku:

Wagę inwestycji podkreślił również dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego Leszek Ruszczyk:

Zakończenie etapu projektowego jest planowane na pierwszy kwartał 2021 roku.

Zapraszamy do nas: