Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

Powiat Konecki na Fali

czwartek, 25 czerwca 2020 16:22 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

O naborach wniosków prowadzonych przez konecki urząd pracy oraz o planach Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Konecki na Fali.

W Maleńcu odbyło się spotkanie założycielskie Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich. Wzięły w nim udział przedstawicielki 20 kół działających na terenie powiatu koneckiego. Podczas spotkania na przewodniczącą rady wybrana została Justyna Rupniewska reprezentująca KGW w Sworzycach.

Obecnie Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich zrzesza panie z 23 kół działających na terenie powiatu koneckiego. Jakie projekty będą chciały wspólnie realizować?

Już w poniedziałek rada spotka się w Końskich, by omówić szczegóły szkolenia, jakie przeprowadzone będzie dla gospodyń w Maleńcu 4 lipca.

Przewodnicząca dziękuje wszystkim paniom zrzeszonym w radzie oraz staroście koneckiemu. To właśnie dzięki nim powstała Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich.

 

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich prowadzi nabory wniosków w ramach tarczy antykryzysowej. Kto może ubiegać się o wsparcie, wyjaśnia dyrektor Jacek Werens.

Jak mówi dyrektor, wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej cieszy się dużym zainteresowaniem konecczan.

Dyrektor Jacek Werens wyjaśnia, że konecki urząd pracy prowadzi także nabory wniosków w ramach innych form wsparcia.

Obecnie w powiecie koneckim bez pracy jest 3660 osób.

 

W Maleńcu przeprowadzone zostanie uroczyste podsumowanie konkursu poświęconego rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Marian Wikiera, naczelnik promocji koneckiego starostwa.

Jak dodaje naczelnik, sam konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 11 lipca.