Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Mazowsze

„Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”. Rusza konkurs dla KGW

piątek, 26 czerwca 2020 14:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Jacek Wieczorek
Weronika Chochoł

'Koła Gospodyń Wiejskich - wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie” - można już zgłaszać koła gospodyń wiejskich do konkursu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

To druga edycja konkursu „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”, który pokazuje, że nie jest tylko chwytliwe hasło. To słowa, które dobrze określają charakter tych stowarzyszeń.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Jak informują organizatorzy, wstępnie zakłada się, że przyznane będą trzy stopnie nagród – I do 10 tys. zł; II do 8 tys. zł i III do 6 tys. zł (nagrody nieopodatkowane), możliwa kategoryzacja (np. ze względu na liczbę członków KGW) i kilka nagród jednego stopnia.

Co trzeba zrobić, by zawalczyć o nagrody? Do końca lipca należy zgłosić karty zgłoszeniowe, w nich: formularz, dokumentację fotograficzną, informacje o zaangażowaniu w życie lokalnych społeczności. Zgłoszenia zawierać powinny również oceniane przepisy kulinarne produktów tradycyjnych i regionalnych, na bazie których planuje się wydać książkę kucharską mazowieckich gospodyń. Komisja oceniać będzie prawdopodobnie tylko przesłane materiały, bowiem ze względu na pandemię niemożliwe będzie spotkanie i obserwacja pracy KGW. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegółowe informacje znaleźć można tutaj.