Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Opoczno

Opoczyńskie twórczynie docenione

piątek, 26 czerwca 2020 15:30 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Podsumowana została 22. edycja konkursu na Plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 66 osób. Miały one za zadanie wykonanie prac w jednej lub dwóch dziedzinach z czterech do wyboru: tradycyjne pisanki opoczyńskie, palmy wielkanocne, wycinanki oraz serwetki do koszyczka wielkanocnego. – Cieszymy się, że w tych trudnych warunkach udało nam się przeprowadzić ten konkurs – mówi Adam Grabowski, dyrektor opoczyńskiego muzeum.

W konkursie podobnie jak w poprzednich latach wzięła udział m.in. Anna Orłowska z Kraśnicy.

Głównym organizatorem konkursu był Powiat Opoczyński. – Konkurs jest doskonałym sposobem na podtrzymywanie tradycji ludowej naszego regionu – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Konkurs poprzedziły dwudniowe warsztaty przeprowadzone w opoczyńskim starostwie. To właśnie podczas nich powstawały konkursowe prace. Podsumowanie konkursu miało odbyć się dużo wcześniej. Jednak z uwagi na obostrzenia wynikające z zagrożenia koronawisem przeprowadzone zostało dopiero teraz i w skromniejszej formie niż w poprzednich latach.

Konkurs na Plastykę zdobniczo-obrzędową wspólnie z Powiatem Opoczyńskim zorganizowali: Muzeum Regionalne w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Bielowickie Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej w Bielowicach.

Zapraszamy do nas: