Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

REGION

Przybywa osób, które wygrały walkę z wirusem

sobota, 27 czerwca 2020 14:30 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Przybywa osób na kwarantannie oraz zakażonych, ale bez zgonów. Najwięcej osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19 jest w powiatach grójeckim i białobrzeskim. Trzynaście osób wygrało walkę z wirusem, najwięcej - 10 w powiecie przysuskim.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach w ciągu ostatniej doby.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest nadal 806 osób. Nadzorem epidemiologicznym epidemiologicznym objętych jest wciąż 301 osób. W szpitalu przebywa 91 osób, o 9 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 1039 przypadków, o 13 więcej niż ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach, jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 4 744 osoby, o 159 więcej niż ostatniej doby. Osiem osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 88 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 337 przypadków. Jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 760 osób, o 53 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są nadal 2 osoby, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 213 przypadków. Sanepid nie informuje o zgonach, jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Spada liczba osób objetych kwarantanną domową - z 92 osób do 86. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 8 osób, o 3 więcej niż ostatniej doby. Trzy osoby są hospitalizowane, o jedną więcej. Rośnie liczba osób zakażonych COVI-19 - z 64 do 67. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 98 osób, o 3 osoby więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie niezmiennie potwierdzonych jest 34 przypadki. Nie ma informacji o zgonach i o ozdrowieńcach.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 227 osób, o 20 więcej niż ostatniej doby. Dwie osoby przebywają w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 3 osoby są nadal hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 81 przypadków, o dwa więcej, niż ostatniej doby. 10 osobom udało sie pokonać wirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 221 osób, o dwie osoby więcej niż ostatniej doby. Dwanaście osób przebywa w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nadzorem epidemiologicznym objęta jest nadal 1 osoba. Cztery osoby są wciąż hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 59 przypadków, o 1 więcej.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 358 osób. Nadzorem epdemiologicznym objetych jest niezmiennie 25 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 11 osób jest nadal hospitalizowanych. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 112 przypadków, o 5 więcej.