Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Mazowsze

Mapa zagrożeń pomaga skutecznie likwidować zagrożenia

niedziela, 28 czerwca 2020 13:24 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Prawie 10 tysięcy spraw od początku tego roku zgłosili mieszkańcy w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie garnizonu mazowieckiego – policja podsumowała pierwsze półrocze 2020 roku.

- Połowa zgłoszeń została potwierdzona przez Policję. Ponad 2 i pół tysiąca spraw udało się wyeliminować - informuje komisarz Daniel Sokołowski wojewódzki koordynator ds. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Jak dodaje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, za pomocą którego mieszkańcy mogą zgłaszać najbardziej uciążliwe dla nich sytuacje. Nie chodzi o spektakularne zdarzenia, ale takie które utrudniają codzienne życie. Dzięki mapie udaje się je wyeliminować. - Mieszkańcy najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania. Są to m.in.: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, dzikie wysypiska śmieci, czy jak to miało miejsce ostatnio dziuple samochodowe. Taka dzięki zgłoszeniu udało się zlikwidować – podkreśla Daniel Sokołowski.

Wiele zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Komisarz Daniel Sokołowski koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęca także do wykorzystania tego narzędzia podczas wakacji. W tym czasie również nie brakuje zagrożeń i uciążliwych sytuacji.

Przypomnijmy - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Natomiast pamiętajmy, że w przypadku pilnych spraw takich jak zagrożenie życia lub zdrowia należy zawsze dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest w serwisie www.policja.pl oraz w aplikacji mobilnej „GeoportalMobile”.

Zapraszamy do nas: