Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

REGION

Zmarła jedna osoba chora na Covid-19 w pow. lipskim

niedziela, 28 czerwca 2020 14:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Czterem osobom udało się wygrać walkę z wirusem, jedna zmarła - wciąż rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne przedstawiły dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 4 503 osoby, o 246 więcej niż ostatniej doby. Osiem osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 88 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 337 przypadków.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 739 osób, o 58 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są nadal 2 osoby, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 213 przypadków. Sanepid nie informuje o zgonach, jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Spada liczba osób objetych kwarantanną domową - z 88 osób do 84. Spada też liczba osób objętych izolacją domową - z 13 do 11. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 5 osób. Dwie osoby są hospitalizowane. Liczba osób zakażonych COVID-19 - 64. Dwóm osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 97 osób, o 11 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 5 osób, o jedną więcej niż ostatniej doby. Natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 35 przypadków, o jeden więcej. Jedna osoba zmarła.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 233 osoby, o 7 więcej niż ostatniej doby. 46 osób przebywa w izolacji domowej. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 3 osoby są nadal hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 81 przypadków, o jeden więcej, niż ostatniej doby.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 173 osoby, o 11 więcej niż ostatniej doby. Jedenaście osób przebywa w izolacji domowej, a 5 w izolatorium. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nadzorem epidemiologicznym objęta jest nadal 1 osoba. Trzy osoby są hospitalizowane, o jedną mniej, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 58 przypadków.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 327 osób. dwie osoby przebywają w izolacji domowej. Nadzorem epdemiologicznym objetych jest 21 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 10 osób jest hospitalizowanych. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 111 przypadków, o 2 mniej. Jednej osobie udało się pokonać wirusa.

Czekamy na dane z Radomia i regionu radomskiego. 

Zapraszamy do nas: