Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Końskie

Duda i Trzaskowski zmierzą się w Końskich? W przyszły poniedziałek telewizyjna debata!

wtorek, 30 czerwca 2020 08:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Centrum Informacyjne Telewizji Polskiej informuje o debacie przed drugą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Końskich.

Lokalizacja debaty nie jest przypadkowa. To nawiązanie do słów, które wypowiedział w 2016 roku w jednym z wywiadów Grzegorz Schetyna - "Wybory wygrywa się w Końskich, a nie w Wilanowie".

Jak informuje TVP, debata odbędzie się w nowatorskim formacie Town Hall Debate znanym z debat prezydenckich w USA. Gospodarzem spotkania będzie Michał Adamczyk, a formuła debaty przewiduje zadawanie pytań przez publiczność. Prowadzący będzie jedynie moderatorem spotkania.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański potwierdza, że TVP kontaktowała się już z nim w sprawie zorganizowania debaty właśnie w Końskich. – Bardzo by mi zależało, żeby do tej debaty doszło, bo to jest autentyczna promocja miasta Końskie i wzrost rozpoznawalności – informuje.

Debata przed II turą wyborów prezydenckich zaplanowana jest na poniedziałek, 6 lipca. Początek o godz. 21.00. Debata w Końskich odbędzie się w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego, a transmitowana będzie przez TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Udział w debacie już potwierdził prezydent Andrzej Duda. 

Andrzej Duda w pierwszej turze zdobył w Końskich 54 procent głosów, na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało natomiast 23 procent biorących udział w wyborach. 

Do debaty prezydenckiej Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego zapraszają również telewizja TVN i TVN24 oraz portale ONET i WP. Multimedialna debata zaplanowana jest na czwartek, 2 lipca. Początek o godz. 19.25. O udziale w tej debacie poinformował na Twitterze kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. 

Zapraszamy do nas: