Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kozienice

Droga za 3 miliony złotych połączy dwa powiaty

środa, 01 lipca 2020 13:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Powiat kozienicki otrzymał od samorządu Mazowsza 1,7 mln złotych dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej między Głowaczowem, a Lipskimi Budami w powiecie białobrzeskim. W środę na podpisanie umowy do Kozienic przyjechał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Droga za prawie 3 mln złotych połączy powiaty kozienicki i białobrzeski. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej z Głowaczowa w powiecie kozienicki do granic powiatu w kierunku Lipskich Bud w powiecie białobrzeskim.

Wartość całej inwestycji to ponad 2,8 mln zł. Pracę obejmą: wykonanie pełnej konstrukcji jezdni dwupasmowej wraz z wymianą nawierzchni na twardą, wykonaniem pobocza i rowów oraz nowym oznakowaniem. Powstaną także zjazdy do pól i gospodarstw oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z drogą gminną Lipa – Lipskie Budy. Dzięki modernizacji drogi znacznie poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego w powiecie kozienickim.

- Będziemy realizować inwestycję, która budziła dużo kontrowersji na sesjach, jednak jak się okazuje według samorządu Mazowsza, ta droga pięknie wpisuje się w strategię rozwoju dróg województwa mazowieckiego – powiedział starosta Andrzej Jung:

- Podpisujemy dzisiaj umowę dotyczącą inwestycji ważnej dla powiatu kozienickiego. Chciałbym podziękować wszystkim radnym i zarządowi powiatu za aktywność w tym zakresie – podkreślił wicemarszałek Rajkowski:

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Droga ma być gotowa w 2022 roku. Starostwo w Białobrzegach zadeklarowało kontynuowanie przebudowy drogi w granicach powiatu białobrzeskiego. 

W czasie pobytu w Kozienicach, wicemarszałek nawiązał do innej, o wiele większej inwestycji, która ma być realizowana na terenie powiatu kozienickiego. Chodzi o most na Wiśle łączący powiat kozienicki z powiatem garwolińskim. - Wszystkie samorządy biorące udział w budowie zabezpieczyły środki na ten cel w wieloletnich prognozach finansowych. Natomiast do tej pory nie zrobiła tego strona rządowa, która ma pokryć 80 procent kosztów. Jeśli do końca kampanii prezydenckiej nie zobaczymy promesy finansowania inwestycji, śmiem twierdzić, że inwestycja może być zagrożona – powiedział Rafał Rajkowski:

W podpisaniu umowy wzięli również udział: wicestarosta kozienickie Józef Grzegorz Małaśnicki, skarbnik powiatu Kamil Banaś oraz radny powiatowy Tomasz Trela. 

Zapraszamy do nas: