Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Przybywa osób, którym udało się wygrać walkę z koronawirusem

środa, 01 lipca 2020 16:58 / Autor: Monika Nowakowska
foto:pixabay.com (fernandozhiminaicela)
Monika Nowakowska

Przybywa osób, którym udało się wygrać walkę z koronawirusem - Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Radomiu i subregionie radomskim przedstawiają najnowszy bilans zachorowań w ciągu ostatniej doby.

Ostatnie dane dają powody do radości - w ciągu ostatniej doby 11 osobom udało się pokonać wirusa. Najwięcej - 4 - pokonały COVID-19 w powiecie grójeckim, 3 - w radomskim, kolejne 3- w białobrzeskim, i jedna - w powiecie lipskim. Pięć osób zakaziło się wirusem.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 634 osoby, o 68 więcej niż ostatniej doby. Do 18 osób przebywających w izolatorium dołączyła kolejna. Nadzorem epidemiologicznym epidemiologicznym objętych jest 289 osób o 34 więcej. W szpitalu przebywa 85 osób, o 5 więcej niż ostatniej doby. Liczba zakażonych wzrosła do 1056, o dwie więcej. Nie ma informacji o zgonach, ale trzem osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 3426 osób, o 144 więcej niż ostatniej doby. Jedna osoba przebywa w izolacji domowej a 9 w izolatorium domowym. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest niezmiennie 8 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 341 przypadków, o jeden więcej. Czterem osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 650 osób, o 50 więcej niż ostatniej doby. Nikt nie jest objety nadzorem epidemiologicznym, nikt też nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest nadal 213 przypadków. Sanepid nie informuje o zgonach, trzem osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Spada liczba osób objetych kwarantanną domową - z 76 osób do 74. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 5 osób. Jedna osoba wciąż przebywa w szpitalu. Na stałym poziomie - 64 osób - utrzymuje się liczba osób zakażonych COVID-19. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 78 osób, o 2 osoby więcej niż ostatniej doby. 19 osóba objętych jest izolacją domową. Nadzorem epidemiologicznym objęte są niezmiennie 3 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 39 przypadków, o 1 więcej. Nie ma informacji o zgonach, jednej osobie udało się zwyciężyć z chorobą.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 243 osoby, o 12 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 3 osoby są nadal hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest nezmiennie 80 przypadków.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 85 osób. Jedenaście osób przebywa w izolacji domowej, a 4 w izolatorium. Nikt nie jest objety nadzorem epidemiologicznym. Trzy osoby są wciąż hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 58 przypadków. Nie ma informacji o zgonach czy osobach, którym udało się pokonać wirusa.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 296 osób. W izolacji domowej przebywa 39 osób. Nadzorem epdemiologicznym objetych jest niezmiennie 33 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 10 osób jest nadal hospitalizowanych. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 113 przypadków, o 1 więcej.