Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 03 grudnia 2020

REGION

Dzisiaj parno i burzowo, a weekend zapowiada się słoneczny i pogodny

czwartek, 02 lipca 2020 09:40 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
pixabay.com
Magdalena Gliszczyńska

IMGW ostrzega przed burzami z gradem.

Dzisiaj synoptycy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują ciepło i bardzo ciepło, ponieważ temperatura maksymalna będzie się wahać od 25°C do nawet 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h w regionie radomskim i na ziemi świętokrzyskiej.

Po godz. 13:00 do godz. 23:00 prognozuje się przejście frontu chłodnego, który spowoduje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, punktowo do 40 mm. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dla 27 powiatów województwa mazowieckiego, w tym dla powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego, Radomia i powiatu radomskiego, a także dla całęgo województwa świętokrzyskiego.

Najbliższa noc będzie ciepła z rozpogodzeniami, jednak jutro temperatura nie wzrośnie do więcej niż 22 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny.

Najbliższy weekend zapowiada się pogodnie, słonecznie z idealną 55 procentową wilgotnością i temperaturą do 26 stopni Celsjusza..