Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 03 lipca 2020 16:50 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O udzielonym absolutorium, wsparciu finansowym klubów, planowanej modernizacji drogi w Libiszowie oraz podsumowaniu konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Opoczyńscy radni udzielili Zarządowi Powiatu Opoczyńskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok. Za jednomyślność w czasie głosowanie dziękował radnym starosta Marcin Baranowski.

Starosta przypomniał duże inwestycje realizowane przez samorząd w ubiegłym roku. To oprócz zadań drogowych także m.in. rozbudowa DPS-u w Drzewicy, utworzenie placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz przebudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnym. Zaznaczył, że są to zadania realizowane dzięki wsparciu ze środków zewnętrznych.

16 klubów z terenu powiatu opoczyńskiego dostało rządowe wsparcie w ramach programu Klub. Symboliczne czeki z dofinansowaniem przekazał przedstawicielom klubów opoczyński poseł Robert Telus.

Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazł się m.in. Ludowy Klub Sportowy Opocznianka. Symboliczny czek z dotacją odbierał Krzysztof Maj, trener sekcji podnoszenia ciężarów.

Powiat Opoczyński pozyskał pieniądze na modernizację drogi w Libiszowie. – Finansowe wsparcie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Droga w Libiszowie ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.

Podsumowana została 22. edycja konkursu na Plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Uroczystość przeprowadzona została w budynku Starostwa Powiatowego w Opocznie. – Tu również, jeszcze w marcu, odbyły się warsztaty, na których powstawały konkursowe prace – informował Adam Grabowski, dyrektor opoczyńskiego muzeum.

W konkursie podobnie jak w poprzednich latach wzięła udział m.in. Anna Orłowska z Kraśnicy.

Głównym organizatorem konkursu był Powiat Opoczyński. – Poprzez organizację tego konkursu staramy się podtrzymywać tradycję ludową naszego regionu – mówi starosta Marcin Baranowski.

Konkurs na Plastykę zdobniczo-obrzędową wspólnie z Powiatem Opoczyńskim zorganizowali: Muzeum Regionalne w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Bielowickie Stowarzyszenie Twórców i Przyjaciół Kultury Ludowej w Bielowicach.

Zapraszamy do nas: