Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

REGION

Rozsądek ustępuje miejsca beztrosce? Kilka porad na bezpieczne wakacje

piątek, 03 lipca 2020 17:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Kamil Zapora/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Wakacje to czas, kiedy czasem rozsądek ustępuje miejsca spontaniczności i beztrosce. Jak wypoczywać z głową, by czas urlopu przyniósł tylko dobre chwile? Przygotowaliśmy kilka rad. 

Pakowanie, bilety, pieniądze i biegiem na lotnisko. W ferworze przygotowań często zapominamy o podstawowych kwestiach związanych z bezpieczeństwem - zauważa asp. sztab. Kamila Adamska z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu: 

Przed wyjazdem - głowa zajęta sprawami organizacyjnymi, w miejscu wypoczynku - rozprężenie. - Nauczmy nasze dzieci potrzebnych numerów telefonów, sami miejmy pod ręką numery alarmowe obowiązujące w miejscach, do których jedziemy - podpowiada Kamila Adamska: 

Ostrożność i trzeźwość powinny bezwzględnie towarzyszyć nam podczas wypoczynku na plaży. Jak zauważa ratownik WOPR Radosław Gola, trzeba zastanowić się czy chcemy pływać czy spożywać alkohol. Założenie, że "to tylko jedno piwko" jest błędne:

Należy pamiętać, że człowiek tonie w ciszy - warto zatem mieć naszych bliskich 'na oku', kiedy decydują się na kąpiele. - To nie jest tak, że osoba tonąca nagle zaczyna krzyczeć - wyjaśnia Radosław Gola:

Oczywiście podczas wypoczynku należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, bezpiecznym korzystaniu ze słońca i chłodnej głowie za kierownicą.

Wszystkie te zasady owiane są dodatkowo reżimem sanitarnym - przypomina Małgorzata Gregorczyk - rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu:

 

To kilka zasad, których stosowanie sprawi, że urlop spędzimy bezpiecznie, a z wakacji przywieziemy same dobre wspomnienia.

Zapraszamy do nas: