Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Coraz więcej chorych pokonuje COVID-19

poniedziałek, 06 lipca 2020 16:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Dobre wiadomości napływają z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Radomiu i subregionie radomskim - sanepid w Kozienicach odnotował zaledwie jeden przypadek zakażenia lub podejrzenia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatniej doby. Rośnie też liczba chorych, którym udało się pokonać wirusa.

Najwięcej ozdrowieńców odnotowano w powiatach: grójeckim - 7, kozienickim - 4, przysuskim - 4, zwoleńskim - 2, radomskim - 2, białobrzeskim - 1 i szydłowieckim - 1.

Bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów:

Radom i powiat radomski:

W kwarantannie domowej przebywa 599 osób - 89 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 83 osoby. 8 osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 250 osób, o 9 więcej. W szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 przebywa 79 osób, o 4 więcej. Radomski sanepid nie informuje o zgonach, natomiast podaje, że odnotowano 2 kolejnych ozdrowieńców. W sumie potwierdzonych jest 1102 przypadki koronawirusa - to wzrost o 18.

Powiat kozienicki:

W kwarantannie domowej przebywa w sumie 248 osób. W izolacji domowej przebywa 31 osób, z czego jedna dołączyła ostatniej doby, kolejna objęta jest pobytem w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 5 osób. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa wciąż 7 osób. Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach. Czterem kolejnym osobom udało sie pokonać wirusa. W sumie potwierdzonych zostało 117 przypadków koronawirusa, jeden więcej niż ostatniej doby.

Powiat białobrzeski:

W kwarantannie domowej przebywa 597 osób - 45 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 10 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium i nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 187 ozdrowieńcach - jednym więcej niż ostatniej doby. W sumie potwierdzonych jest niezmiennie 214 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 2716 osób - 407 do kwarantanny trafiły w ostatniej dobie. Izolacją domowa objetych jest nadal 9 osób, w izolatorium przebywają 2 osoby, pod nadzorem epidemiologicznym jest 28 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa wciąż 5 osób. Grójecki sanepid nie informuje o zgonach. Siedmiu osobom udało się pokonać wirusa. W sumie potwierdzonych jest 340 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

W kwarantannie domowej przebywa 45 osób, o jedną więcej niż ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 6 osób, pobytem w izolatorium 3 osoby, natomiast nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają nadal 3 osoby. Zwoleński sanepid nie informuje o zgonach. Dwóm chorym udało się pokonać wirusa. W sumie potwierdzonych jest nadal 58 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

W kwarantannie domowej przebywa 66 osób, z czego 1 do kwarantanny trafiła w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 22 osoby, nikt nie przebywa w izolatorium i nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają nadal 3 osoby. Lipski sanepid nie informuje o zgonach i ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych jest niezmiennie 45 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

W kwarantannie przebywa 78 osób, 3 więcej niż ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 18 osób - jedna mniej, nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są nadal 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID- 19 w szpitalu przebywa wciąż 1 osoba. Szydłowiecki sanepid nie informuje o zgonach. Kolejnej osobie udało sie pokonać wirusa. W sumie potwierdzonych zostało 70 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objętych jest 187 osób, z czego 9 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie. Izolacją domową objętych jest 43 osoby, nikt nie przebywa w izolatorium, nikt nie jest też objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 2 osoby. Przysuski sanepid nie informuje o zgonach. Czterem kolejnym osobom udało się pokonać wirusa. W sumie potwierdzonych zostało 94 przypadki koronawirusa, 3 więcej niż ostatniej doby.

Wciąż czekamy na dane z Radomia i powiatu radomskiego.