Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Kozienice

To ostatnia szansa, aby otrzymać pieniądze na inicjatywę lokalną w gminie Kozienice

wtorek, 07 lipca 2020 08:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Jeszcze do końca tygodnia mieszkańcy Gminy Kozienice mogą zgłaszać swoje pomysły w ramach konkursu na inicjatywy lokalne, ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na realizację najlepszych z nich czeka nawet do 7 tysięcy złotych dofinansowania. Warto się pośpieszyć.

Konkurs na inicjatywy mieszkańców jest częścią realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

Każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie tylko wymyślą. W tym aspekcie organizatorzy pozostawiają mieszkańcom dużą swobodę – jednym z założeń programu jest bowiem wyzwolenie ich potencjału kulturotwórczego.

Coraz mniej czasu

Wnioski do konkursu mogą składać wszyscy mieszkańcy Gminy Kozienice, zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła). Wystarczy mieć dobry pomysł, a następnie wypełnić i złożyć wniosek, by ubiegać się o środki na jego realizację. Warto pamiętać, że inicjatywy, które otrzymają dofinansowanie będą mogły być realizowane w terminie od 1 września do 10 listopada.

Wzór formularza zgłoszeniowego można pobrać ze strony KDK lub w punkcie informacji Centrum Kulturalno-Artystycznego. Formularz jest bardzo krótki i prosty, a jego wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemów. W razie potrzeby, na pytania związane z wnioskami odpowiedzą pracownicy Kozienickiego Domu Kultury.

Wypełnione formularze należy przekazać do Kozienickiego Domu Kultury za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice), elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście (w punkcie informacji). Czasu jest coraz mniej, bo wnioski przyjmowane będą tylko do niedzieli, 12 lipca, do godz. 15.00.

W oczekiwaniu na wyniki

Wszelkie kryteria oceny wniosków, zawarte są w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ. Już dziś wiadomo, że do realizacji trafi od 3 do 7 inicjatyw mieszkańców, a finałową listę poznamy najpóźniej 7 sierpnia.

– Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby podzielili się swoimi pomysłami z zakresu kultury. Dzięki projektowi, mamy niepowtarzalną okazję do tego, by wspólnie zorganizować coś ciekawego. To mogą być zarówno większe przedsięwzięcia, jak i te mniejsze, skierowane do społeczności lokalnych: mieszkańców danej miejscowości czy osiedla. Ze swojej strony oferujemy pomoc na każdym etapie realizacji inicjatywy: zarówno od strony organizacyjnej, jak i księgowej – mówi Aleksandra Sitnik, główny specjalista ds. programowych Kozienickiego Domu Kultury.

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Zapraszamy do nas: