Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Mniszków: Ozonowanie urzędu, ale wybory zgodnie z planem

wtorek, 07 lipca 2020 15:26 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Pixabay
Marcin Prejs

Przybywa zakażonych w powiecie opoczyńskim. W ciągu ostatniej doby nowe zachorowania potwierdzone zostały głównie w gminie Mniszków. Tu zakażonych zostało kilka osób pracujących przy wyborach oraz w miejscowym urzędzie.

W ciągu ostatniej doby w powiecie opoczyńskim przybyło 12 nowych zakażeń. 11 z nich dotyczy gminy Mniszków. Tu koronawirus zaatakował osoby pracujące przy organizacji wyborów oraz pracowników urzędu. Jednak jak zapewnia sekretarz Beata Gwarda-Białas, przeprowadzenie drugiej tury wyborów nie jest zagrożone. – W gminie Mniszków na chwilę obecną wszystko odbywa się zgodnie z kalendarzem wyborczym – informuje. Dodaje także, że póki co nie ma też problemu ze składami komisji.

W ograniczonym zakresie funkcjonuje Urząd Gminy w Mniszkowie. Na dzisiaj zaplanowane zostało ozonowanie pomieszczeń. Jutro urząd będzie zamknięty dla interesantów. Będą oni obsługiwani telefonicznie i drogą elektroniczną, wyjaśnia sekretarz.

W powiecie opoczyńskim od początku epidemii potwierdzonych zostało 457 przypadków zachorowania na COVID-19. Obecnie choruje tu 114 osób. Do 28 wzrosła liczba ofiar koronawirusa w powiecie opoczyńskim.

Zapraszamy do nas: