Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Końskie

Unijne dofinansowanie i nowe autobusy w Końskich

środa, 08 lipca 2020 13:17 / Autor: Marcin Prejs
fot. Gmina Końskie
Marcin Prejs

W Końskich podpisana została umowa na dofinansowanie projektu, dzięki któremu w mieście pojawiło się centrum przesiadkowe, a po ulicach jeżdżą miejskie autobusy.

Preumowa dotycząca dofinansowania projektu podpisana została dwa lata temu. Dała ona zielone światło samorządowi do realizacji poszczególnych zadań mieszczących się w projekcie. Podpisana umowa pozwoli projekt rozliczyć, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

W ramach zadania wybudowana została ulica Mostowa, powstało centrum przesiadkowe, samorząd zakupił także 7 minibusów. Umowę o dofinansowanie burmistrz Końskich podpisał z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim. Uroczystość była także okazją do zaprezentowania dwóch nowych autobusów pełnowymiarowych zakupionych przez konecki urząd także w ramach projektu.

Jak dodaje Krzysztof Obratański, projekt kosztował łącznie blisko 8,1 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO to prawie 6,9 mln zł.

Komunikacja miejska dzięki projektowi wystartowała na dobre na terenie gminy Końskie na początku marca. Co ważne zakupione przez samorząd autobusy są niskoemisyjne, a cały projekt wpisuje się w działania wdrażające technologie przyjazne środowisku i wspierające zrównoważoną mobilność miejską.