Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Radomskie

Ambitne plany dla szpitala w Pionkach

czwartek, 09 lipca 2020 13:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. K. Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Do nowego, wyposażonego w nowoczesny sprzęt i spełniającego najwyższe standardy pawilonu zabiegowego w Pionkach coraz bliżej. Dziś zaprezentowano go wirtualnie, ale jeszcze przed końcem przyszłego roku ma przyjąć pierwszych pacjentów.

W czwartek 9 lipca w Pionkach został zaprezentowany nowy pawilon zabiegowy znajdującego się tam szpitala powiatowego. Mają mieścić się w nim: blok operacyjny, oddział chirurgiczny z oddziałem ginekologicznym, izba przyjęć, centralna sterylizatornia, a także nocna i świąteczna opieka zdrowotna i diagnostyka.

Jak powiedział wicestarosta radomski Roman Frąk, pawilon to dopiero pierwszy etap dalekosiężnego planu dla pionkowskiego szpitala:

W sumie w pionkowski szpital zostanie zainwestowane ponad 50 mln złotych. Starosta radomski Waldemar Trelka:

Tego samego dnia podpisano umowę na „Zakup sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach”. Jej realizacja będzie współfinansowana z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Umowę podpisali starosta Waldemar Trelka i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Wojewoda podkreślił, że mimo planowanej modernizacji szpitala, musi działać już teraz dla dobra pacjentów i potrzebuje do tego pieniędzy:

Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk zauważył, że każdy z nas życzyłby sobie zdrowia, a jego gwarantem jest dobrze działająca służba zdrowia. - Potencjał ludzki w naszym mieście już mamy od samego początku. Teraz będziemy mieli odpowiednie dla personelu zaplecze – powiedział burmistrz:

W czwartek do Pionek przyjechali również parlamentarzyści ziemi radomskiej.

- Inwestycje w Pionkach to nie pokłosie personalnych ambicji, ale dbałość o obywateli w każdym miejscu Polski – powiedział poseł Marek Suski:

- Niejednokrotnie widziałem w jak trudnych warunkach pracując tutaj lekarze i przebywają pacjenci, dlatego te inwestycje są temu miastu niezwykle potrzebne – powiedział wicemarszałek senatu Stanisław Karczewski:

Według wstępnych założeń realizacja ostatniego etapu modernizacji pionkowskiej lecznicy ma zakończyć się w 2024 roku.