Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

14 przysięga mazowieckich Terytorialsów

czwartek, 09 lipca 2020 10:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: DWOT
Elżbieta Warchoł

82 kolejnych ochotników wypowie słowa roty przysięgi wojskowej.

W sobotę, 11 lipca br. o godz. 9 na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie odbędzie się przysięga kolejnych 82 terytorialsów - informuje Marlena Rosłaniec Rzecznik Prasowy 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ. Ze względu na reżim sanitarny przysięga odbędzie się bez zaproszonych gości. Będzie za to nagrywana, a materiał zostanie udostępniony rodzinom Terytorialsów.

To wyjątkowa w historii 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięga wojskowa, bo będzie miała miejsce z daleka od rodzin i domów żołnierzy przysięgających. 13 dotychczasowych uroczystości odbyło się w stałym rejonie odpowiedzialności — południowym Mazowszu. Ostatnia miała miejsce 23 lutego w Sierpcu. W marcu WOT zmienił model funkcjonowania ze szkoleniowego na kryzysowy, tym samym zawieszono wszystkie szkolenia dla żołnierzy OT. Odmrożenie aktywności w polu nastąpiło z dniem 1 czerwca, by 29 dni później rozpoczęło się pierwsze w czasach pandemii szkolenie nowych żołnierzy 6MBOT - dodaje Marlena Rosłaniec Rzecznik Prasowy6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ.

W związku z obostrzeniami, które ciągle nas obowiązują, sobotnia przysięga odbędzie się bez udziału rodzin i gości, prawie 400 kilometrów od miejsca, w którym nowi Terytorialsi rozpoczęli swoją wojskową drogę. Złożenie przysięgi dla większości z nich, będzie spełnieniem marzeń a dla wszystkich zwieńczeniem dwutygodniowego szkolenia. Uroczystość zostanie uwieczniona na video, a następnie przekazana jako pamiątka wszystkim uczestnikom wydarzenia.