Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Miliard złotych wsparcia dla łódzkiego biznesu

piątek, 10 lipca 2020 16:57 / Autor: Marcin Prejs
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

O przywracanych połączeniach autobusowych, warsztatach szkolnych w Mroczkowie i wsparciu dla przedsiębiorców mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Dofinansowania do przewozów autobusowych dostały samorządy powiatu opoczyńskiego. W budynku Starostwa Powiatowego w Opocznie wręczał je wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Z Fundusz rozwoju przewozów autobusowych po raz kolejny skorzystało Starostwo Powiatowe w Opocznie. Do trzech już działających połączeń powiat dołożył jeszcze jedno, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

W całym województwie łódzkim dzięki programowi przywróconych zostało w tym roku 169 linii autobusowych.

 

Podczas wizyty w Opocznie wicewojewoda Karol Młynarczyk dziękował także samorządowcom za zaangażowanie w walkę z koronawirusem.

Podziękowania z rąk wicewojewody odebrali przedstawiciele gmin powiatu opoczyńskiego. Dziękował im także starosta Marcin Baranowski.

Karol Młynarczyk odwiedził również opoczyńskie instytucje walczące z koronawirusem. Ich przedstawicielom także złożył specjalne podziękowania.

 

Zakończyła się przebudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnych. - Na ten moment czekaliśmy od dawna - przyznaje Damian Pietrasik, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym.

Z wykonanych prac zadowolony jest starosta Marcin Baranowki. Przypomina, że ich przeprowadzenie było możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Obecnie trwa doposażanie szkoły. Od września uczniowie placówki będą mogli przekonać się jak w praktyce wygląda nauka w nowych pomieszczeniach i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, który właśnie tu trafia.

 

„Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem” – to cykl spotkań, jakie odbywają się z inicjatywy marszałka województwa Grzegorza Schreibera. Szczegóły dotyczące pozyskania dotacji i preferencyjnych pożyczek dla firm tym razem mogli poznać przedsiębiorcy powiatu opoczyńskiego. Właśnie dla nich zorganizowane zostało specjalne spotkanie, na którym zaprezentowane zostały formy wsparcia dla biznesu, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, mówił właśnie o wsparciu, jakie trafia do przedsiębiorców poprzez urzędy pracy.

Właściciele firm mogą liczyć także na wsparcie w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Jaką pomoc ono oferuje, wyjaśniał dyrektor Łukasz Stajuda.

Do przedsiębiorców z województwa łódzkiego trafi w formie dotacji i preferencyjnych pożyczek ponad miliard złotych.

Zapraszamy do nas: