Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

REGION

Koronawirus: 12 nowych zakażeń, jeden ozdrowieniec. Raport z regionu radomskiego

niedziela, 12 lipca 2020 15:40 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/Anestiev
Elżbieta Warchoł

W ostatniej dobie w regionie radomskim nikt nie zmarł z powodu COVID-19. W Szydłowcu jedna osoba wyzdrowiała z COVID-19, zanotowano 12 nowych zakażeń. 

Powiat radomski:

Jak informuje Sanepid w Radomiu aktualnie objętych kwarantanną domową jest 645 osób, przybyło w ostatniej dobie 4 osoby. W izolacji domowej przebywa 27 osób, w izolatorium przebywa jedna osoba. 200 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, w ostatniej dobie przybyło trzy. W szpitalu przebywają 74 osoby, w ciągu doby przybyło 5 kolejnych. U 1144 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik pozytywny, w ostatniej dobie potwierdzono 11 nowych zakażeń. Nikt nie wyzdrowiał i nikt nie zmarł w ostatniej dobie z powodu COVID-19. Ozdrowieńców mamy 378 osób, 73 osoby dotychczas zmarły.

Powiat białobrzeski:

63 nowe osoby zostały skierowane w ciągu ostatniej doby na kwarantannę domową, ogółem to 574 osoby. W izolacji domowej przebywa 6 osób. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 216. W ostatniej dobie nikt nie wyzdrowiał i nie zmarł z powodu COVID-19.

Powiat grójecki:

Aktualnie objętych kwarantanną domową w Grójcu i powiecie jest 2566 osób, w ciągu doby przybyło 70 kolejnych. Na liczbę osób przebywających w kwarantannie domowej składa się:-- kwarantanna na podstawie decyzji Straży Granicznej (przede wszystkim osoby przekraczające granicę w celu podjęcia pracy sezonowej w rolnictwie na terenie powiatu) - 2548 osób,-- kwarantanna na podstawie decyzji Inspekcji Sanitarnej - 18 osób.

W izolacji domowej jest 10 osób, w izolatorium dwie osoby. 24 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym, trzy przebywają w szpitalach. Laboratoryjnie potwierdzono ogółem 344 przypadki. Nikt w ostatniej dobie nie wyzdrowiał i nie zmarł z powodu COVID-19.

Powiat kozienicki:

 W powiecie kozienickim kwarantanną domową jest objętych 299 osób, w izolacji przebywa 29 osób, w ciągu doby przybyła jedna. W izolatorium przebywa jedna osoba, 4 są objęte nadzorem epidemiologicznym. 3 osoby przebywają w szpitalach, u 120 dotychczas potwierdzono wynik dodatni, w ostatniej dobie u jednej osoby. Nikt w ostatniej dobie nie zmarł ani nie wyzdrowiał z COVID-19.

Powiat lipski:

Aktualnie objętych kwarantanną domową jest 68 osób, przybyły w ciągu doby 3 osoby. W izolacji przebywają 23 osoby, w izolatorium jedna, nadzorem epidemiologicznym są objęte 3 osoby, w szpitalach przebywają trzy osoby. Ogółem potwierdzono 47 przypadków z wynikiem dodatnim. Nikt w ostatniej dobie nie zmarł ani nie wyzdrowiał z COVID-19.

Powiat przysuski:

17 kolejnych osób zostało skierowanych na kwarantannę domową. Ogółem to już 198 osób. 34 przebywają w izolacji domowej, jedna osoba przebywa w szpitalu. Ogółem potwierdzono 100 przypadków pozytywnych. Dotychczas 3 osoby zmarły z powodu COVID-19, wyzdrowiało 58.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową jest objętych 74 osób w ciągu doby ubyła jedna osoba. W izolacji domowej przebywa 13 osób, od wczoraj mniej o jedną. W szpitalu przebywają dwie osoby. U 71 osób dotychczas potwierdzono wynik pozytywny

Nikt nie zmarł ostatniej doby z powodu COVID-19, jedna osoba pokonała chorobę. To łącznie 51 osób.

Powiat zwoleński:

Sanepid w Zwoleniu informuje o 8 nowych osobach objętych kwarantanną, łącznie to już 40 osób. 4 pozostają w izolacji domowej, trzy w szpitalach. Ogółem u 58 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik pozytywny. Nikt w ostatniej dobie nie zmarł, ani nie wyzdrowiał z COVID-19.

Zapraszamy do nas: