Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Mazowsze

Mazowsze pomaga powodzianom

wtorek, 14 lipca 2020 12:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego
Michał Kaczor

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał 200 tysięcy złotych na pomoc Jasłu. Pod koniec czerwca miasto nawiedziła powódź.

Huraganowy wiatr, powódź i silny grad spowodowały duże zniszczenia w Jaśle. Pod koniec czerwca żywioł uszkodził infrastrukturę drogową, budynki użyteczności publicznej i prywatne gospodarstwa domowe. Straty oszacowano na 40 mln zł.

Burmistrz Jasła zwrócił się o pomoc finansową do województwa mazowieckiego. Samorząd zdecydował o przekazaniu 200 tysięcy złotych na pokrycie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej.

- Samorząd Województwa Mazowieckiego na wniosek zarządu i przewodniczącego sejmiku uchwalił pomoc w wysokości 200 tysięcy złotych dla Jasła - mówi marszałek Adam Struzik.

Za pomoc podziękował Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

- Po raz kolejny musimy odbudowywać to, co zostało zniszczone. Straty w infrastrukturze miejskiej - głównie drogi, chodniki, zniszczony cmentarz, pozamulane rowy, przepusty. To wszystko wymaga odbudowy - powiedział Ryszard Pabian.

Burmistrz przekazał na ręce marszałka pisemne podziękowanie za pomoc w usuwaniu skutków powodzi.

Na koniec marszałek Adam Struzik podkreślił, że województwo mazowieckie również odczuwa skutki powodzi. Przypomniał m.in. o wydarzeniach z 2010 roku.