Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Opoczno

Starosta Baranowski: blok operacyjny chcemy wybudować jeszcze w tej kadencji

piątek, 17 lipca 2020 16:49 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O naborze do opoczyńskich szkół oraz pomyśle budowy nowego bloku operacyjnego przy szpitalu mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Czy w Szpitalu Powiatowym w Opocznie powstanie nowy blok operacyjny? Chcą tego władze Powiatu Opoczyńskiego. – Jeździmy do innych szpitali, by zobaczyć jak tam rozwiązany został ten problem – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Wstępne szacunki mówią o tym, że inwestycja będzie kosztowała około 6 milionów złotych. Władze powiatu już teraz szukają źródeł jej przyszłego finansowania.

 

Trwa nabór do szkół ponadpodstawowych. Do 10 lipca uczniowie uzupełniali wnioski o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia podstawówki. Do szkół prowadzonych przez Powiat Opoczyński zgłosiło się ponad 550 uczniów, mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Wicestarosta zachęca także do wybierania Zespołu Szkół Powiatowych w Żarnowie oraz Powiatowego Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym, gdzie zakończyła się przebudowa szkolnych warsztatów.

Przebudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnych kosztowała blisko 6 mln zł. Inwestycja wsparta została pieniędzmi z RPO województwa łódzkiego.

Proces rekrutacji do ponadpodstawowych szkół zakończy się 19 sierpnia. Wtedy do publicznej wiadomości podane zostaną listy osób przyjętych do poszczególnych placówek.

 

Na terenie zakładu PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach podpisane zostały umowy stypendialne ze szkołami z terenu powiatu opoczyńskiego. Starosta Marcin Baranowski.

Jest szansa, że współpraca z zakładem w Idzikowicach zaowocuje w przyszłości także utworzeniem klas o kierunku kolejowym w szkole w Drzewicy.

Po podpisaniu umów była również okazja do obejrzenia postępów prac przy trzecim etapie rozbudowy zakładu. Inwestycję w Idzikowicach oglądali m.in. Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.