Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Końskie

Powiat Konecki na Fali

środa, 22 lipca 2020 16:54 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich
Marcin Prejs

Starostwo Powiatowe w Końskich współpracuje z Ministerstwem Cyfryzacji. O tym co będzie efektem tych wspólnych działań mówiliśmy w audycji Powiat Konecki na Fali.

Powiat Konecki znalazł się w pilotażowym programie Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki podpisanemu porozumieniu ministerstwo udostępni koneckiemu samorządowi pilotażową platformę publikacji i edycji treści SAMORZAD.GOV.PL. O zaletach tej platformy mówi Radosław Lachowski, naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji Powiatu Koneckiego.

Jak dodaje naczelnik, przy tworzeniu portalu brane są pod uwagę także sugestie mieszkańców.

 

Wieczór pamięci „W hołdzie bohaterom” zorganizowany został w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Na wydarzenie wspólnie z muzeum zaprosiło koneckie starostwo. – Uroczystość skupiła w sobie kilka aspektów – mówi Marian Wikiera, naczelnik promocji.

Ważnym punktem uroczystości w Maleńcu było podsumowanie konkursu wiedzy o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.

Na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu posadzona została także sadzonka potomka dębu „Bartek” – najbardziej znanego w Polsce drzewa.

 

Miejsca dziennego pobytu chce utworzyć dla swoich absolwentów Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, takie miejsca w naszej placówce powstaną od września, wyjaśnia dyrektor Jan Słuszniak.

Jakie zajęcia będą prowadzone w ramach projektu?

Wartość projektu to 300 tysięcy złotych.