Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Kozienice

Kozienice: blok operacyjny i porodówka od jutra zamknięte

niedziela, 19 lipca 2020 11:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. RPR
Michał Kaczor

Od poniedziałku (20 lipca) blok operacyjny i porodówka w szpitalu w Kozienicach będą zamknięte. To z powodu zaplanowanego remontu.

Przyczyną zamknięcia bloku operacyjnego i traktu porodowego w szpitalu w Kozienicach jest remont instalacji wodno-kanalizacyjnej.

- Podjęliśmy decyzję, iż dla zabezpieczenia potrzeb pacjentów zgłaszających się z nagłym zachorowaniem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz potrzeb pozostałych Oddziałów Szpitalnych SP ZZOZ w Kozienicach utrzymane zostaną dyżury lekarskie specjalności zabiegowych w zakresie urologii, chirurgii ogólnej, ortopedii i traumatologii oraz ginekologii i położnictwa. Lekarze dyżurujący w zakresie wymienionych powyżej specjalności będą ściśle współpracować z lekarzem dyżurnym SOR w zakresie udzielania świadczeń ambulatoryjnych w SOR oraz przy przeniesieniu pacjenta z SOR do właściwego oddziału zabiegowego w innym szpitalu - informuje szpital w Kozienicach.

Pacjenci będą kierowani do szpitali w Pionkach, Lipsku, Grójcu, Puławach, Konstancinie-Jeziornie i Otwocku.

Obecnie szpital realizuje świadczenia zdrowotne w zakresie: neurologii chorób wewnętrznych, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.