Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Kozieniczanie mają ciekawe pomysły. Pomóż wybrać najlepszy

środa, 22 lipca 2020 10:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. KDK
Kamil Zapora

Cztery projekty, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, ubiegają się o dofinansowanie w ramach konkursu na inicjatywy lokalne, ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Właśnie rozpoczął się kolejny etap ich oceny, czyli głosowanie internetowe. Internauci zdecydują, które pomysły będą miały większe szanse na uzyskanie dofinansowania – nawet do 7 tysięcy złotych!

Konkurs na inicjatywy mieszkańców jest częścią realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

– Przez cztery tygodnie mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły na nowe inicjatywy kulturalne w Gminie Kozienice. Przy tworzeniu wniosków mieli oni bardzo dużą swobodę, dzięki czemu ich projekty są zróżnicowane, a zarazem ciekawe – podkreśla dyrektor KDK Elwira Kozłowska i dodaje: – Teraz musimy wybrać najlepsze z nich, w czym pomogą nam internauci:

Wszystkie wnioski przeszły już weryfikację formalną, a teraz wnioskodawcy ubiegają się o dodatkowe punkty do końcowej oceny. Maksymalnie mogą otrzymać 10 dodatkowych punktów (na 95 możliwych do zdobycia).

Kto walczy o dofinansowanie?

Mieszkańcy zgłosili do projektu w sumie cztery wnioski. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Enei Wytwarzanie przygotował projekt „Honorowe Krwiodawstwo w Kozienicach – wydarzenie kulturalne w formie premiery filmu”. Zakłada on stworzenie filmu dokumentalnego o działalności krwiodawców i jego uroczystą prezentację.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach chce pochylić się nad rolą kobiet w społeczeństwie. Inicjatywa „Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno?” to m.in. teatr małych form, plebiscyt, spotkania i prelekcje, a także publikacja.

Następny pomysł, zatytułowany „Razem z Gminą Kozienicką” zgłosiła Wiktoria Krekora - W grupie siła. Zakłada on stworzenie wystawy fotograficznej w Kozienickim Domu Kultury, a autorami zdjęć prezentujących piękno Gminy Kozienice mają być jej mieszkańcy.

Natomiast Stowarzyszenie Przystanek Inicjatywa proponuje „Muzyczne Kozienice”, czyli internetowe kompendium wiedzy na temat muzycznej historii Kozienic, a także debata w sieci na ten temat oraz koncerty. Opisy wszystkich inicjatyw można znaleźć TU.

Gdzie zagłosować?

Głosowanie trwa od 21 lipca, od godz. 12.00 do 27 lipca do godz. 12.00 i prowadzone jest za pomocą platformy surveyplanet.com. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Każdy internauta może zagłosować na jedną inicjatywę. Głosy przełożą się na punkty, a te będą podsumowane przy ocenie końcowej wniosków, której dokona specjalnie powołana w tym celu komisja. W jej skład wejdą: dyrektor Kozienickiego Domu Kultury, koordynator projektu z ramienia KDK, animator wyznaczony przez Narodowe Centrum Kultury i przedstawiciel kozienickiego samorządu. Wyniki konkursu poznamy najpóźniej 7 sierpnia.

Zwycięskie inicjatywy będą realizowane w okresie od 1 września do 10 listopada 2020 r.

– Serdecznie zachęcam wszystkim mieszkańców Gminy Kozienice do głosowania w naszym konkursie. To od Państwa zależy to, którym projektom będzie łatwiej ubiegać się o dofinansowanie – mówi dyrektor Elwira Kozłowska:

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.