Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Przysucha

Ponad 630 tys. złotych dla Przysuchy

środa, 22 lipca 2020 14:39 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Władze Przysuchy wiedzą już, na co przeznaczą pieniądze, które otrzymały z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Rozmawialiśmy o tym z burmistrzem miasta Tomaszem Matlakiewiczem.

Premier Mateusz Morawiecki na początku lipca odwiedził samorządy regionu radomskiego przekazując symboliczne czeki przedstawicielom władz powiatowych i gminnych na łączną kwotę prawie 83 mln zł. Ponad 630 tys. złotych trafi do Przysuchy. - Przekażemy je na inwestycje. Czeki są potwierdzeniem, że jeszcze w tym roku otrzymamy te środki. Wspólnie z radnymi wspólnie zaplanujmy działania - powiedział burmistrz Matlakiewicz, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to 6 mld zł dla gmin i powiatów w całej Polsce. Dodatkowe środki będą także wsparciem dla polskich małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów.

Na szczególne wsparcie mogą liczyć gminy wiejskie i miejsko-wiejskie, które – bez względu na rozmiar – dostaną co najmniej pół mln zł. Łącznie trafi do nich ponad 2,6 mld zł.

Pieniądze będzie można wykorzystać na dowolne inwestycje, które są bliskie ludziom, np. na tabor komunikacji miejskiej, szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale, chodniki czy domy pomocy społecznej, a także na inne lokalne działania. Maksymalna dotacja dla jednego samorządu w ramach Funduszu to ponad 93 mln zł.

Co ważne, pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji.