Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Ekologiczny sposób na komary – jerzyki i nietoperze

czwartek, 23 lipca 2020 14:11 / Autor: Kamil Zapora
źródło: jestemnaptak.pl, fot. Maciej Szymański
Kamil Zapora

Zmorą tego lata są komary. Jednak nie trzeba uciekać się do chemii, żeby się ich pozbyć. Człowieka ma naturalnych sprzymierzeńców w walce z komarami. Zaproś na swoją działkę, posesję lub do ogrodu jerzyki i nietoperze. Urząd Miejski w Kozienicach rozdaje budki, w których chętnie się one zalęgną.

W związku z licznymi zgłoszeniami, dotyczącymi uciążliwości komarów na terenie gminy Kozienice, burmistrz gminy Piotr Kozłowski informuje o możliwości zgłoszenia chęci otrzymania budek lęgowych dla jerzyków i nietoperzy. Będzie to pożyteczne sąsiedztwo i naturalny sprzymierzeniec w zwalczaniu insektów.

Obecność jerzyków i nietoperzy w bliskim sąsiedztwie to ekologiczny i bezpieczny sposób na walkę z letnią plagą komarów. Przy okazji przyczynimy się do wzrostu populacji tych pożytecznych zwierząt będących pod ochroną.

Gmina Kozienic już wcześniej angażowała się w pomoc jerzykom. W kwietniu na terenie gminy pojawiło się kilkadziesiąt budek lęgowych. - Po pierwsze są to gatunki rzadkie i chronione, a po drugie są dla nas pożyteczne żywiące się owadami, w tym komarami – tak wtedy swoje działania argumentował burmistrz Kozłowski:

Osoby zainteresowane otrzymaniem budki lęgowej proszone są o przesyłanie zgłoszenia na adres e-mail: do 30 lipca.