Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Przysucha

Wójt gminy Odrzywół: osoby zakażone koronawirusem nie brały bezpośredniego udziału w spotkaniu z Prezydentem

piątek, 24 lipca 2020 13:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Przysuski sanepid prosi o kontakt osoby, które brały udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Odrzywole. Powód:  na spotkaniu były obecne dwie osoby z dodatnim wynikiem COVID-19. Wójt Odrzywołu Marian Kmieciak podkreśla: mieszkańcy Odrzywołu, którzy byli zakażeni koronawirusem nie uczestniczyli w bezpośrednim spotkaniu na placu głównym. 

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 13 lipca tuż po II turze wyborów prezydenckich. Jak ustaliła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze, brały w nim udział dwie osoby z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. W związku z tym, Sanepid w Przysusze prosi o zgłaszanie się osób z objawami COVID-19 ( kaszel, bóle kostno- stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu itp), które uczestniczyły w spotkaniu (o szczegółach piszemy tutaj).

W związku z zaistniałą sytuacją wójt gminy Odrzywołu Marian Kmieciak wydał oświadczenie:

"Uprzejmie informujemy, że z przeprowadzonej analizy dokumentacji fotograficznej wynika, iż osoby - mieszkańcy Odrzywołu, którzy byli zakażeni koronawirusem nie uczestniczyli w bezpośrednim spotkaniu na placu głównym, lecz byli obserwatorami spotkania i byli oddaleni od osób uczestniczących bezpośrednio w spotkaniu."

Od spotkania minęło 11 dni, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze nie odnotowała znacznego wzrostu zakażeń.