Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Radomskie

Ministerialne wsparcie dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii w powiecie koneckim

sobota, 25 lipca 2020 16:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. konecki.powiat.pl
Weronika Chochoł

Prawie 220 tysiecy złotych trafi do powiatu koneckiego na wsparcie placówek opiekuńczych i wychowawczych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup wyposażenia do realizacji nauki zdalnej oraz środków ochrony osobistej.

 Łącznie do województwa świętokrzyskiego z ministerialnych pieniędzy trafi łącznie 4 233 708 złotych w ramach finansowania projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19". Odbiorcami wsparcia są powiaty i samorząd województwa, jako jednostki odpowiedzialne za organizację placówek opiekuńczo – wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo - terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych oraz rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Do powiatu koneckiego w ramach programu trafi prawie 220 tysięcy zł, które przeznaczone zostaną na zakup wyposażenia do realizacji zadań w trybie zdalnego nauczania (m.in. sprzętu komputerowego i oprogramowania) oraz zakupu środków ochrony indywidualnej i do bezpośredniej walki z epidemią (w tym do organizacji miejsc kwarantanny).

Jednak to nie jedyne środki, które w ostatnim czasie trafiły do powiatu koneckiego. Wsparcie trafiło również do Domów Pomocy Społecznej. W powiecie funkcjonują dwie placówki tego typu - w Końskich i w Rudzie Pilczyckiej, a wsparcie w ramach rezerwy celowej Województwa Świętokrzyskiego dla nich wyniesie ponad 94 tysiące złotych.

Dofinansowanie dla domów pomocy społecznej w całej Polsce sięgnie 30 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na wsparcie w czasie epidemii koronawirusa bieżącej działalności. W tym między innymi na przyznanie gratyfikacji osobom zatrudnionym w domach pomocy społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników narażonych na negatywne skutki wystąpienia stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2.