Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Kozienice

Utknęli na progu na Wiśle. Interweniowała straż

poniedziałek, 27 lipca 2020 09:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. OSP Świerże Górne/Facebook
Kamil Zapora

W sobotę po południu na Wiśle w okolicy Elektrowni Kozienice łódź motorowa utknęła na progu spiętrzającym. Po interwencji strażaków załoga łodzi mogła kontynuować podróż.

Jak informuje Karol Majdak z kozienickiej straży pożarnej, do zdarzenia doszło w sobotę 25 lipca około godziny 16:00. Duża łódź motorowa o powierzchni 20 metrów kwadratowych utknęła na progu spiętrzającym wodę na Wiśle w okolicy Elektrowni Kozienice. 

Na miejscu zjawiły się dwa zastępcy straży pożarnej, z OSP Świerże Górne i komendy powiatowej w Kozienicach. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli czteroosobowej załodze wydostać się z łodzi. Nikt z podróżujących nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy medycznej. 

Następnie z mielizny przymocowano do łodzi linę i ściągnięto ją z progu. Stan łodzi pozwalał na kontynuowanie przeprawy. 

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie w tym miejscu. Może wynikać to m.in. z faktu, że próg pojawił się w tam stosunkowo niedawno i pokonujący Wisłę nie są do niego przyzwyczajeni. W momencie kiedy nie patrzymy na oznakowania ostrzegające przed progiem łatwo zawiesić na nim łódź.