Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Bitwa o wozy. Promesa na nowy wóz strażacki dla Gminy Klwów

poniedziałek, 27 lipca 2020 21:43 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: oficjalna strona MSWiA/www.gov.pl
Elżbieta Warchoł

Gmina Klwów znalazła się w gronie 49 gmin z całej Polski, które w poniedziałek, 27 lipca 2020 roku otrzymały promesy na zakup wozów strażackich od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rozstrzygnięta została druga edycja akcji Bitwa o wozy za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich. Gmina Klwów miała podczas wyborów najwyższą frekwencję w całej Polsce! Do urn poszło 95 procent mieszkańców! Nowy samochód strażacki, który zdobyła Gmina Klwów trafi do OSP w Przystałowicach lub OSP Sady-Kolonia.

– Wybory to święto demokracji i cieszę się, że na tym święcie zyskują Ochotnicze Straże Pożarne. To są bohaterowie naszych czasów – ludzie, którzy pracują zawodowo a znajdują czas żeby nieść pomoc swoim sąsiadom – powiedział 27 lipca 2020 r. wiceminister Maciej Wąsik, wręczając promesy na zakup wozów bojowych dla OSP. W uroczystości wzięli też udział wiceministrowie Paweł Szefernaker i Błażej Poboży oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Wiceminister Paweł Szefernaker podziękował mieszkańcom gmin biorących udział w akcji za uczestnictwo w wyborach. – Dzięki Waszemu zaangażowaniu mamy największą w historii XXI wieku frekwencję w wyborach w Polsce i mamy drugi wynik po 1989 r. – blisko 70 proc. wyborców skorzystało ze swojego prawa i poszło do wyborów. Było to wspaniałe święto demokracji. Ta frekwencja pokazała, że każdy idąc do wyborów ma przeświadczenie, że jego głos się liczy – mówił wiceszef MSWiA. Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w drugiej turze wyborów prezydenckich od 68 proc. do ponad 94 proc. - relacjonuje MSWiA.

Promesy na zakup średnich wozów ratowniczo-gaśniczych odebrali wójtowie i burmistrzowie 49 gmin (do 20 tys. mieszkańców) z całej Polski. Każda z gmin osiągnęła najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich, 12 lipca br. w każdym z 49 byłych województw (według stanu na 31.12.1998 r.). Wartość jednego samochodu to blisko 800 tys. zł. - informuje MSWiA.