Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Zderzenie samochodów w Augustowie koło Pionek. Pomogli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego

wtorek, 28 lipca 2020 11:53 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego brali udział w zabezpieczeniu kolizji w pobliżu Augustowa w gminie Pionki.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Jak informuje Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, wracający z działań w Kozienicach funkcjonariusze st. asp. Bożena Filipiak i st. rachm. Piotr Dąbrowski zobaczyli w odległości ok. 400 metrów przed radiowozem, zderzenie dwóch samochodów osobowych. Natychmiast wezwali służby ratunkowe i sami rozpoczęli akcję ratunkową. 

Jeden z poszkodowanych w kolizji był zakleszczony w samochodzie. Pomogli mu strażacy, którzy jechali od strony Radomia. Poszkodowanego nie można było wydostać z samochodu, ponieważ istniało prawdopodobieństwo urazów wewnętrznych – skarżył się na ból brzucha. Aby nie doszło do pożaru, strażacy wyjęli akumulator. 

W tym czasie funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej monitorował stan poszkodowanego i opatrzył krwawiącą rękę kierowcy drugiego samochodu. 

Będąca z nim funkcjonariuszka zabezpieczyła miejsce zdarzenia przed gromadzącymi się osobami postronnymi. Dalej akcję ratunkową przejęły jednostki straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe.