Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Przysucha

Będzie inwentaryzacja starych pieców w Przysusze

środa, 29 lipca 2020 10:21 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Urząd Miejski w Przysusze pozyskał środki na opracowanie inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie gminy i miasta. Wysokość pozyskanego przez samorząd dofinansowania wynosi 165 tys. zł. Realizacja zadania potrwa do końca 2020 r.

Monika Nowak, kierownik wydziału rozwoju lokalnego przysuskiego magistratu poinformowała, że inwentaryzacja wskaże źródła ciepła w każdym lokalu lub budynku ogrzewanym indywidualnie położonym na terenie gminy, w tym w szczególności: mieszkalnym (jednorodzinnym i wielorodzinnym), handlowym, usługowym, użyteczności publicznej, w których wytwarza się ciepło wykorzystywane do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej, za pośrednictwem kominów niższych niż 40 m.

- Będzie to pierwszy etap do osiągnięcia korzyści ekologicznych, takich jak: poprawa jakości powietrza na obszarach, na których odnotowano przekroczenia emisji zanieczyszczeń, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w produkcji energii na terenie gminy, obniżenie kosztów ogrzewania - powiedziała Monika Nowak, z którą rozmawiał Radosław Mizera: