Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Kozienice

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez kozienicką policję

czwartek, 30 lipca 2020 08:53 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach kilka dni temu zatrzymali ukrywającego się na terenie Kozienic 32-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Republikę Federalną Niemiec. Mężczyzna był poszukiwany za szereg przestępstw popełnionych w Niemczech. Trafił już do aresztu.

Legitymowanie osób podczas interwencji to jedno z zadań funkcjonariuszy. Kilka dni temu funkcjonariusze z Kozienic podjęli interwencję wobec mężczyzny, który popełnił wykroczenie przed jednym z supermarketów. - Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Republikę Federalną Niemiec – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji. 

Mężczyzna oświadczył, iż ostatnio zamieszkiwał w Tarnowskich Górach, ale tym razem wybrał Kozienice. Wolnością nie nacieszył się długo. Został zatrzymany i trafił na 100 dni do polskiego aresztu. 32-latek na swoim koncie ma szereg przestępstw popełnionych na terenie Niemiec. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.